Haber

Avukatlardan alkış protesto: Avukatlar davaların tarafı değil!

İZMİR (İGFA) –İzmir Adliyesi’ndeki Baro Birimi önünde meydana gelen avukatlar, alkışlar ve sloganlarla basın açıklaması yaptı.

İzmir Barosu Başkan Yardımcısı Av. Zöhre Dalkıran’ın okuduğu açıklamada, “Bunun şiddet olduğunu biliyoruz; Hukukçuları düşmanlaştıran, itibarsızlaştıran bir politikanın ürünüdür ve buna ancak sesimizi yükselterek, yılmadan mücadele ederek durabiliriz.” söylendi.

Avukatların davaların tarafı olmadığı hatırlatılan açıklamada, “Cezasızlık politikalarından güç alan şiddetin önlenmesi ve temel taşı olan savunmanın korunması için hukuki düzenlemelerin yapılması için yorulmadan ifade etmeye ve mücadele etmeye devam edeceğiz. yargının etkili bir şekilde terimler kullanıldı.

İktidara, halka, meslektaşlarımıza, hakim ve savcılara seslenen avukatlar, “Biz avukatlar davaların tarafı değiliz. Adliyeler, emniyet müdürlükleri, tapu müdürlükleri, bürolar veya görevimiz gereği gittiğimiz her yer. görev alanımızdır.Biz hukukçular sadece işimizi yaparız.İsteriz.Sırf bu arzumuz yüzünden tarihte hiç olmadığı kadar ötekileştirildik ve hedef gösterildik.Bir kez daha haykırıyoruz.YETER!” davet edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu