Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi tüm birimleriyle Osmaniye’de

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin genel ahengini üstlendiği Osmaniye’de çalışmalar sürüyor. Osmaniye merkez ve kırsalında aralıksız çalışan gruplar, şehri yeniden ayağa kaldırıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “gölge belediye”si için Osmaniye’de kurulan ve genel afet uyum çalışmalarını İzmir’in üstlendiği Afet Uyum Merkezi faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Cebelibereket Şehit Ali Alkan Ortaokulu’nda kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Uyum Merkezi’nde görev yapan birimler, depremin ardından Osmaniye’ye ulaşan ilk belediye olarak bölge halkıyla kardeşlik ve dayanışma köprüsü kurdu.

5 bin kişiye günde 3 öğün sıcak yemek
İzmir Büyükşehir Belediyesi Osmaniye’deki Afet Koordinasyon Merkezi’nin sorumluluğu Lider Soyer tarafından İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya’ya verildi. Birimden sorumlu İzmir Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Şerafettin Budak ve bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi veren İZBETON temsilcisi Yusuf İşbitirici, “Osmaniye’de koordinasyon merkezini öncülüğünde kurduk. başkanımızın. 5 bin kişiye sıcak yemek dağıtıyoruz. Ayrıca merkezimiz aracılığıyla vatandaşlarımıza erzak, çadır ve giyecek ulaştırıyoruz. Yakında 200 konteyneri Osmaniye’ye ulaştıracağız. Tarım Hizmetleri Daire Başkanlığımız da kırsalda göçün önlenmesi ve geliştirilmesi için kapsamlı bir çalışma yürütmektedir.

“Acil Çözüm Ekipleri Osmaniye’nin Fotoğrafını Çekiyor”
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleriyle Osmaniye’ye hizmet verdiklerini belirten Budak ve İşbitirici şu bilgileri verdi: “Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi Osmaniye’de gölge belediyeyi kurduk. İzmir ekipleri Osmaniye’de yoğun bir şekilde çalışıyor. Acil Çözüm Ekipleri de sahayı dolaşarak Osmaniye’nin fotoğraflarını çekiyor ve ihtiyaçları tek tek tespit ediyor. Osmaniye halkı bizi görünce büyük bir sıcaklık gösteriyor. ‘Yardımımıza gelen ilk belediye’ olarak bize teşekkür ediyorlar. Başkanımız Tunç Soyer’i burada görmekten ve kendisine ulaşabilmekten dolayı mutlular.”

“Ekstra dolu bir kişiyi yatırmaktan mutluluk duyuyoruz”
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Osmaniye’de görevlendirdiği Aşevleri Şube Müdürlüğü’nde görevli gıda mühendisi Volkan Ataroğlu, “İzmir’deki aşevimizin tüm şartlarını buraya da adapte ettik. Kaliteli ürünler kullanarak kaliteli gıda üretiyoruz. Et ve bakliyat ürünlerinin gıdalarda kullanılmasına önem veriyoruz. Besleyicidir ve ağırlığı önemlidir. Bir kişinin bile fazladan dolu yatırabilmesi bizleri mutlu ediyor. Bu hizmeti vermekten onur ve gurur duyuyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu